top of page

All results in Step 1-3 this weekend!

All the results in Step 1-3 this weekend just to give you a bit of information of the weekend - Which one were you at?


Step 1

National League

Altrincham 3-0 Dagenham & Redbridge

Boreham Wood 1-0 Eastleigh

Chesterfield 1-0 Yeovil Town

Dover Athletic 1-3 Grimsby Town

Halifax Town 1-0 Barnet

King's Lynn Town 1-4 Maidenhead United

Southend United 1-1 Solihull Moors

Stockport County 1-0 Weymouth

Woking 0-2 Notts County

Wrexham 4-1 Aldershot Town

Wealdstone 1-1 Torquay United


Step 2

National League North

Blyth Spartans 0-2 AFC Fylde

Boston United 3-2 Kettering Town

Brackley Town 3-0 Bradford Park Avenue

Darlington 3-0 Chorley

Farsley Celtic 2-1 Kidderminster Harriers

Hereford 0-1 Southport

Leamington 3-0 Chester

Spennymoor Town 0-0 Gloucester City

AFC Telford 1-1 Gateshead

York City 3-0 Guiseley


National League South

Chelmsford 1-2 Oxford City

Chippenham Town 1-1 Hampton & Richmond

Dorking Wanderers 1-0 Maidstone

Dulwich Hamlet 1-0 Braintree Town

Ebbsflett United 2-0 Eastbourne Borough

Hungerford Town 1-0 Concord Rangers

Slough Town 1-1 Havant & Waterlooville

St Albans City 3-2 Bath City

Tonbridge Angels 2-0 Billericay Town

Welling United 1-2 Hemel Hempstead


Step 3

Isthmian Premier Division

Bowers & Pitsea 0-1 Potters Bar Town

Cheshunt 1-0 Kingstonian

Corinthian Casuals 0-0 Lewes

East Thurrock United 1-0 Carshalton Athletic

Folkestone Invicta 1-0 Bognor Regis

Haringey Borough 1-0 Mertsham

Horsham 2-2 Cray Wanderers

Leatherhead 0-2 Hornchurch

Margate 0-0 Bishop's Stortford

Wingate & Finchley 1-1 Brightlingsea Regent

Worthing 3-0 Enfield Town


Northern Premier Division

Atherton Colleries 0-0 Buxton

FC United 1-1 Matlock Town

Gainsborough 3-1 Lancaster City

Grantham Town 2-3 Witton Albion

Hyde United 0-1 Basford United

Mickleover Sports 1-2 Scarborough Athletic

Radcliffe 0-2 Ashton United

South Shields 4-2 Nantwich Town

Stafford Rangers 2-0 Stalybridge

Warrington Town 3-1 Morpeth Town

Whitby 2-0 Bamber Bridge


Southern Premier Division Central

AFC Rushden & Diamond's 1-0 Hednesford

Alvechurch 3-1 Rushall Olympic

Banbury United 2-1 Peterborough Sports

Bromsgrove Sporting 0-1 Nuneaton Borough

Hitchin Town 1-0 Biggleswade Town

Needham Market 4-1 Stratford Town

Redditch United 4-2 Lowestoft Town

St Ives Town 2-3 Coalville Town

Stourbridge 2-0 Leiston

Tamworth 6-0 Barwell


Southern Premier Division South

Beaconsfield Town 7-2 Gosport Borough

Dorchester Town 2-1 Swindon Supermarine

Harrow Borough 3-2 Taunton Town

Hartley Wintney 0-1 Chesham United

Hendon 2-3 Salisbury

King's Langley FC 4-0 Wimborne Town

Poole Town FC 1-0 Walton Casuals

Weston Super Mare 1-1 Hayes & Yeading United

Yate Town 0-4 Metropolitan Police FC


What was the best game today?


Photo Courtesy of Farsley Celtic Twitter






4 views0 comments
Post: Blog2 Post
bottom of page